Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Vyberáme svietidlá do detskej izby – pekné aj praktické

Detská izba je na zariaďovanie jednou z najnáročnejších. Ako deti rastú, menia sa ich potreby a izba sa im musí vedieť prispôsobiť. Izbička pre deti musí odpovedať tiež vkusu detí, musia sa v ňom cítiť dobre a musí byť pre nich absolútne bezpečná.

Pretože deti v detskej izbe trávia veľa času, potrebujú ho mať dostatočne osvetlený. Centrálne svetlo doplňte lampičkou na stôl a nástennou lampou, pri ktorej si bude môcť čítať. Dostatok svetla je dôležitý nielen preto, aby si deti nekazili oči, ale tiež preto, aby bolo všade vidieť pri upratovaní izby. Dostatočné osvetlenie tiež zvyšuje jeho bezpečnosť. Pri výbere lustra sa môžete naviac nechať uniesť svojou fantáziou a zaobstarať deťom niečo veľmi originálneho a hravého, ako sú oni sami.
 
 
 

Pravidlá pre výber osvetlenia

Akým svietidlom vybaviť detskú izbu? Záleží na tom, koľko detí bude v jednej izbe a aké sú staré. Ťažšie je vytvoriť dobré svetelné podmienky v jednej izbe pre viac súrodencov. Svoju úlohu hrá aj vek. Batoľa má iné nároky ako predškolák a študent.

Základom poriadneho osvetlenia detskej izby je vždy luster alebo iné detské stropné svietidlo. Ak chcete svojmu dieťaťu pripraviť naozaj krásne bývanie, tak si musíte uvedomiť, že farba stien a nábytok nie sú všetko. Veľkú úlohu v dnešnej dobe hrajú doplnky, medzi ktoré radíme aj svietidlá do detskej izby rôznych tvarov, farieb a materiálov. Okrem dizajnu určite zohľadňujte aj ľahkosť údržby a čištenie.

 
U menších detí sa hodí nástenná lampa alebo detské bodové svetlo, ktoré je vhodné aj pre zaspávanie. Pri výbere zohľadnite aj to, že detská izba je nielen miesto pre hranie, ale neskôr aj pre štúdium. U väčších detí musíme teda myslieť aj na prácu za písacím stolom alebo tiež na večerné čítanie kníh, k čomu je ideálna detská stolná lampička.
 

Osvetliť každý kút

Študentom, ktorí si radi s knihou zalezú do postele, potom príde vhod aj menšia lampička na nočný stolík. Svetlo by malo byť jemnejšie, aby pri čítaní v inak tmavej izbe toľko nezaťažovalo oči.

Pokiaľ máte menšiu izbu, tak je dobrou alternatívou stojacia lampa, ktorá má zároveň menšiu lampičku. Osvetlí tak veľkú časť izby a zároveň poslúži ako dobré svetlo pri čítaní. Plusom týchto lámp je možnosť nastaviť si intenzitu osvetlenia, napríklad pomocou stmievača.

Pre deti hlavne bezpečne

Na osvetlenie detskej izby sú kladené pomerne rozmanité nároky. Je to kancelária, dieľňa, ale aj romantická spáľňa. To, čo je na začiatku použité ako momentálne provizórium v dobe, kedy miestnosť slúži napríklad len peo spánok a hry s väčšími, farebne kontrastnými hračkami pre batoľa, vzápätí slúži tiež kú štúdiu alebo záujmovým činnostiam ako je napríklad modelárstvo, maľovanie, vyšívanie alebo len detské vystrihovačky.

 

  

Pri takých činnostiach je vyvíjajúci sa zrak dieťaťa zaťažovaný pohľadom na množstvo detailov podobne ako v dielni jemného mechanika, u ktorého nároky na strednú hodnotu osvetlenia pracoviska dosahujú cca 400 lx, ale niekedy až 800 lx.

U takých pracovných aktivít je doporučovaná teplota svetla studená 4000K alebo aj denná biela 6000K, keďže teplota denného svetla podvedome stimuluje ľudskú aktivitu.

 

Vychytávka na koniec

Výbornou vychytávkou na trhu sú svetielka s pohybovým senzorom, pre deti veľmi vhodné. Pokiaľ totiž zaregistrujú pohyb, rozsvietia sa a po krátkej chvíli opäť zhasnú. Akľ zvolíte aj ľahké nočné svetielko, nebude sa vaše dieťa báť tmy. Je to teda ideálny pomocník pri nočnej ceste na WC.

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk