Levy banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 40
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Filtrovanie

Načítanie filtra ...

Vypínače, stmievače a rámiky

  • Najpredávanejšie
  • Najprezeranejšie
Ďalšie najpredávanejšie

Popis kategórie

Moderné i klasické vypínače, stmievače a rámiky


Kľúčovým prvkom každého osvetlenia je spôsob jeho ovládania. Najbežnejšie sa osvetlenie a svietidlá ovládajú prostredníctvom vypínača (spínača). Vďaka nemu máme možnosť so svietidlom pracovať podľa našich vlastných predstáv. Tie najbežnejšie spínače majú len základnú úlohu, ktorou je rozsvietiť a zhasnúť svetlo a zaraďujeme ich do kategórie klasické vypínače. Pokiaľ je vypínač so stmievačom (stmievací vypínač), potom s jeho pomocou môžeme korigovať intenzitu osvetlenia. Rovnakú funkciu väčšinou plní i tzv. otočný vypínač.


Prevedenie vypínačov
Asi v každej domácnosti nájdeme tlačidlový vypínač. Tieto majú podobu jednopólového vypínača alebo dvojpólového vypínača (tiež nazývaného ako sériový vypínač). Populárne sú moderné vypínače, ktoré sú v podstate dizajnové vypínače vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré sú prispôsobované aktuálnym trendom v oblasti bývania. Avšak, u veľkej väčšiny zákazníkov stále prevláda dopyt aj na tzv. retro vypínače, nakoľko sa radi vraciame k minulosti. U nás v ponuke nájdete rôzne vypínače na svetlo – stačí si len vybrať. V ponuke máme i produkty od významných výrobcov, napríklad Legrand vypínače, Tango vypínače a iné. Naša ponuka je doplnená aj o rámiky pre vypínače, ktoré tiež ponúkame v rôznych prevedeniach.


Bezdrôtový vypínač
Bezdrôtové vypínače svetla sú modernejším variantom oproti klasickým domovým vypínačom. Najväčšou výhodou, ktorú poskytujú je, že obsahujú bezdrôtový spínač a teda pri inštalácii nemusíte riešiť žiadnu kabeláž. Medzi tieto moderné a svojim spôsobom luxusné vypínače môžeme zaradiť aj tzv. dotykový vypínač. Ako už názov napovedá, ovláda sa len jednoduchým dotykom. Čo sa týka umiestnenia týchto vypínačov, najbežnejšie sú umiestňované na stenu pár centimetrov od zárubní dverí, približne do výšky ramien. Zákazníci sa môžu stretnúť i s tzv. schodiskovým vypínačom, ktorý sa umiestňuje na začiatku a na konci schodiska.


Zapojenie vypínačov
Akékoľvek vypínače alebo stmievače svetiel neodporúčame inštalovať svojpomocne. Vždy si na inštaláciu pozvite skúseného elektrikára. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemným následkom, ako je skrat alebo dokonca požiar.


Už viete, ktoré svetelné vypínače, rámiky alebo stmievače osvetlenia si vyberiete? Bude to moderný, klasický alebo retro vypínač? U nás nájdete tu najširšiu ponuku. Jediné s čím vám nevieme pomôcť je rozhodnúť za vás, ktorý vypínač z bohatej ponuky si zvoliť. Niekedy sa sami nevieme rozhodnúť – keďže možnosti sú „takmer“ neobmedzené.


Pre viac elektra kliknite tu alebo v prípade, že nemáte záujem o vypínače, môžete sa pozrieť na našu ponuku inteligentného osvetlenia. Práve tá vás zbaví vypínačov už na dobro!

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i