Levy banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 40
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Filtrovanie

Načítanie filtra ...

Senzory a snímače

  • Najpredávanejšie
  • Zľavy týždňa
  • Najprezeranejšie
Ďalšie najpredávanejšie

Podkategórie: Senzory a snímače - vyberte podkategóriu

Popis kategórie

Vonkajšie senzory a snímače – Inteligentní pomocníci


Prichádzate k domu a chcete aby sa svetlo rozsvietilo samé? Nechce sa vám ísť zakaždým k vypínaču a zapínať/vypínať svetlo manuálne? Pokiaľ je odpoveď áno, tak neváhajte a využite inteligentných pomocníkov – pohybový senzor. Vďaka nemu sa každodenné činnosti stávajú jednoduchšími a príjemnejšími. V našej ponuke si vyberiete tie najrôznejšie vonkajšie senzory. Niektoré vonkajšie senzory pohybu pracujú s technológiou tzv. PIR senzora, ktorý reaguje na infračervené žiarenie vychádzajúce z ľudského tela. Existujú aj súmrakové spínače obsahujúce čidlo na svetlo, ktoré reagujú na intenzitu okolitého svetla. Na základe intenzity sa príslušné osvetlenie následne automaticky rozsvietia a zhasnú.
Vonkajší pohybový senzor, rovnako tak vonkajší súmrakový spínač vám uľahčia pohyb vo večerných hodinách. Pokiaľ zháňate pohybový senzor alebo rôzne typy hlásičov (aj do interiéru) neváhajte si vybrať z našej širokej ponuky.


Ako vlastne fungujú pohybové senzory na osvetlenie?

Svetlá so senzorom pohybu majú takzvané oči, ktoré dokážu rozpoznať tepelné stopy – vlny z pohybujúcich sa objektov. Naše senzory a snímače (senzorové LED svetlá) majú v svojom zábere isté prostredie, ktoré pozorujú. V prípade, že je toto prostredie narušené, svetlo sa automaticky zapne. Od vás nie je vyžadovaná žiadna iná manuálna činnosť, okrem samotného pohybu. Aj z tohto dôvodu odporúčame používať svetlo na pohybový senzor takým spôsobom, aby sledovaná oblasť bola pri vstupoch (nad vchodom do kôlne, skleníka, garáže).


Na čo si dať pozor pri kúpe senzorov reagujúcich na pohyb?


Ak nakupujte vonkajšie pohybové senzory a snímače je nutné nezabudnúť skontrolovať akú majú IP hodnotu. Táto hodnota vám prezradí to, ako sú dané produkty odolné voči pevným a tekutým časticiam. Informácia, ktorú je rozhodne nutné brať v úvahu, vzhľadom na to, že toto príslušenstvo môže čeliť rôznym podmienkam (mráz, dážď, prachové prostredia a iné). Viac o IP hodnotách si môžete prečítať v našom článku tu!

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i