Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás za rovnakú cenu! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Svietidlá z moderných materiálov

Dátum: 8.5.2019

Svetlá a svietidlá nemusia byť vyrobené len zo skleneného alebo plastového tienidla. Dnešná doba fandí novodobým materiálom a dizajnéri sa predháňajú v originalite spracovania. Súčasná éra umožňuje objavovať a udivovať rozmanitosťou materiálov aj formou ich spracovania. Poďme sa pozrieť na dizajnové svetelné skvosty z rôznych surovín.

Sklo alebo porcelán

Fúkané sklo zažíva renesanciu, pravý porcelán je dnes skôr historickou verziou, preklápanou do keramiky.

Sklo pre výrobu svietidiel je stále ideálnym materiálom. Určite to, ktoré je farebné a tvorí dokonalé vitráže v podobe tienidiel na stolné lampy, lustre aj nástenné svietidlá. Vitrážové sklá sú po storočia vnímané ako cenený materiál a rozhodne by nemali uniknúť ani vašej pozornosti.

Sklo v krištáľovej podobe tiež skrýva cenné kúsky. Dizajnéri krišťáľových svietidiel navrhujú štýly inšpirované historickou secesiou, barokom, ale aj súčasným umením. Každý tvar aj každý materiál si nájde svojho záujemca aj kupca.

Alabaster alebo ušľachtilý sádrovec v skle tiež ponúka zaujímavé kúsky. Nástenné svietidlá s alabastrovým sklom sú stále in. Stačí sa len pozrieť.

 

Čo hovoríte na betón?

Odľahčený betón zostáva v hľadáčiku dizajnérov aj lovcov industriálneho štýlu. Betónové svietidlá sú zaujímavým a štýlovým doplnkom v bytoch aj kanceláriach, kde prevláda minimalizmus. Svojich prívržencov nachádzajú betónové osvetlenia aj medzi obdivovateľmi naturálnych dizajnov.

 

Neodolateľné kovy

Kovové svietidlá hrajú prim predovšetkým na vonkajších nástenných svietidlách, ktoré sa včas rozsvietia, keď prichádzate k dverám. Ich výhoda je vo veľkej odolnosti proti vonkajším vplyvom, vďaka vysokému IP dokážu vytvoriť dostatočnú ochranu proti vniknutiu prachu aj vode.

 

Živica, textil, guma alebo sádra

Možnosti sú neobmedzené a materiálov na výrobu naozaj zaujímavých svietidiel pribúda. Vonkajšie osvetlenie z prírodného kameňa ponúka exkluzívny vzhľad. Pretože prírodný kameň je vďaka svojmu povrchu vždy jedinečný a harmonicky dopĺňa každý priestor. A ako už to s prírodnými materiálmi býva, sú vhodné aj do nestálych poveternostných podmienok.

Drevo je neuveriteľne mnohostranný materiál. Pôsobí ušľachtilým dojmom, a aj napriek tomu zostáva moderné. Naše svetlá so vzhľadom dreva sú vyrobené z prírodných ľahkých foriem driev, korkov, ratanových líšt aj bambusov.

 

Textilné vlákna, nerezová oceľ, betón, žula, pieskovec alebo sádra, rozpätie materiálov našich svietidiel je veľké. Ale všetky prezentujú klasický tvar a kvalitné spracovanie. Môžete sa tešiť na celú radu svietidiel, ktoré sa zameriavajú na expresívne prírodné materiály. Stačí si len vybrať.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2020 Rent.sk. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i