Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

LED osvetlenie hýbe svetom

Klasickú žiarovku používame už 140 rokov. To už je dosť dlhá doba a je na mieste, aby sme prešli na novšie ekologickejšie technológie. V rámci svietenia to je LED technológia. Ale nedomnievajte sa, že sa jedná o technológiu prelomu tisícročia. Už v roku 1962 Nick Holonyak uvádza na trh prvú luminescenčnú červenú diódu a zahajuje tým priemyselnú výrobu LED diód.

Samotný názov LED je skratkou anglického výrazu "Light emitting diode", čo v preklade znamená "dioda emitujúca svetlo". Z pôvodne signalizačného a dekoratívneho zdroja sa dnes z LED stal plnohodnotný svetelný zdroj pre všetky aplikácie. Svetelná účinnosť LED (lm/W) sa vyrovná žiarivkovým svietidlám a už dávno prekonala klasické žiarovky.

LED osvetlenie

Nespáli vás, ušetrí financie a naviac svieti kdekoľvek. LED osvetlenie hýbe svetom a to na všetkých úrovniach svietenia. LED osvetlenie sa prakticky hodí kamkoľvek, do interiéru aj exteriéru. LED technológia sa využívá do domácich žiaroviek rovnako ako do veľkoplošných svetelných panelov, diaľkových reflektorov aj pouličného osvetlenia. Vďaka stále sa znižujúcej cene sú LED svietidlá tou pravou náhradou klasických žiaroviek s wolfrámovým vláknom.

 

Výhody LED technológie

Od prvých červených LED diód, ktoré boli náročné na kvalitu a hlavně čistotu výroby, sa technológia zmenila natoľko, že dnešné LED svetlá už neobsahujú červenú zložku svwtla. Celkovo sa výroba mnohonásobne skvalitnila a vďaka tomu patrí LED technológia k tej najekologickejšej.

Popri vysokej účinnosti je aj vysoká životnosť neznižujúca sa ani častým spínaním kladnou výhodou. Okamžité zažehnutie, žiadne ultrafialové alebo infračervené žiarenie, rozmanité možnosti podania farieb. Nehrozí ani blikanie podobné rozsvecovaniu žiarivkových trubíc.

 
 

Ďalšie plusy pri využívaní LED technológie

+ životnosť

V porovnaní s dosiaľ známymi zdrojmi svetla, má LED zdroj jednoznačne najdlhšiu životnosť. 50 000 hodín svietenia oproti jednej tisícke hodín klasickej žiarovky, alebo 15 000 hodinám „úspornej žiarovky“ je toho dôkazom.

  

+ úsporné k spotrebe elektriny

LED zdroje sú tiež úsporné na spotrebu elektrickej energie.

 

+ vyššia intenzita svietenia

Majú 7x väčší svetelný tok na jeden watt elektriny ako klasické žiarovky. Čo to znamená? Že pri spoteebe jedného wattu elektriny svieti LED žiarovka 7x intenzivnejšie ako tá klasická. A hlavne svieti takto od začiatku, nepotrebuje rozžhaviť žiadne vlákno ako to je u wolfrámovej žiarovky.

 

+ plne recyklovateľné

LED zdroje neobsahujú žiadne jedovaté a toxické prvky ako je ortuť, wolfrám a olovo. Sú teda recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediu.

 

+ ohľaduplnosť k prírode

Lepšie využívajú elektrickú energiu, ktorú z 85 % menia na svetlo. Vďaka tomu prakticky neostáva energia na tvorbu tepla, preto platí, že sa LED svietidlá nezahrievajú. Také klasické žiarovky sa totiž dokážu rozpáliť aj na 190 stupňov, pričom teplo je vedľajšia a nijak nevyužívaná energia, ktorá len znižuje životnosť klasickej žiarovky.

 

+ blaho pre ľudskú aktivitu

U LED zdrojov prevláda modré svetlo, ktoré v človeku stimuluje tvorbu serotonínu. Výsledok? Menej depresií, menej podráždenia a úzkostných stavov a tiež naštartovanie aktivity.

 
 

 

Ekonomická návratnosť, odolnosť aj bezpečnosť v jednom hrá pre priemyselné využívanie.  LED osvetlenie totiž hýbe svetom, tak nezaostávajte pozadu.

 

 

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk