Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Zaujíma vás, aké lustre teraz letia?

Pri sledovaní televízie vás svetlo oslňuje, zatiaľčo v druhom rohu miestnosti nie je takmer vidieť? V tom prípade je čas na výmenu lustra, veď správne osvetlenie má veľká podiel na tom ako pohodlne sa doma cítite. Trendom je používať viac zdrojov svetla, luster ako hlavné osvetlenie miestnosti, ale stále ostáva.

Lustre najčastejšii vešiame do stredu miestnosti, tak, aby svietidlo vyniklo ako centrálny prvok priestoru. V jedálni luster umiestníme nad jedálenský stôl, vždy sa snažíme o zladenie tvaru svietidla a stola.

Luster by mal byť vždy menší ako stôl, nemal by presahovať cez jeho okraje. Ak máme okrúhly stôl, potom zvolíme luster s kruhovou základňou atď. Nad obdĺžnikový stôl najčastejšie volíme luster tvorený závesnými svietidlami v rade, ktorý osvieti celú plochu stola.

 

Počet závesných svietidiel vyberáme podľa veľkosti stola a požiadavke na intenzitu osvetlenia. Všeobecne sa doporučuje nepárny počet menších svietidiel, ktoré sú zavesené v jednej linii. Ak chceme dosiahnuť modernejší alebo uvolnený štýl, zavesíme svietidlá do rôznych výšok.

Vzdialenosť medzi jedálenským stolom a najspodnejšou časťou lustra by mala byť aspoň 80 cm, aby nedochádzalo k nežiadúcemu oslňovaniu sediacich osôb. Ak dodržíme toto pravidlo, celý stôl bude rovnomerne osvietený. Pokiaľ chceme docieliť intímnejšiu atmosféru, zavesíme luster nižšie, tak, aby tváre sediacich osôb boli v ľahkom polotieni. Vhodnou variantou sú svietidlá s nastaviteľnou výškou, ktorých kábel je možné upraviť podľa konkrétnej požiadavky

Trendy medzi lustrami

Retro lustre

Retro označuje čokoľvek minulé, ale tento módny trend odráža dobu starú len pár dekád. Jedná sa o lustre s typicky tvarovanými tienidlami z kovu, ktoré sa dajú zohnať v rôznych farebných prevedeniach. Vždy platí, že retro lustre v sebe kombinujú vzhľad z dôb minulých, ale zároveň tie najmodernejšie technológie.

 

Kov

Kov celkovo je v interiéroch veľmi obľúbeným materiálom a lustre aj stropné osvetlenie nie sú výnimkou. Zliatina medi a zinku do mosadze je typická vysokým leskom a zlatistou farbou.  Mosadz, ale aj strieborné kovy s prímesou hliníka a ocele dodajú vašej izbe nádych luxusu a blahobytu. Farba kovu je prírodná a na pohľad veľmi príjemná. Dá sa tiež zladiť s mnohými inými farbami a odtieňmi interiéru.

 

 

Biela a číra farba

Biela a tiež číra farba drží stále prim. Jedná sa dlhodobo o nesmrteľné farby. Nie je sa čomu diviť, sú univerzálne a hodia sa ku všetkému. Farebné zariadenie izby pomôže čírym lustrom ukľudniť. Biely luster zjemní klasickú a jednoduchú izbu. Nebojte sa ale štipky originality. Ak máte obývačku vybavenú do konkrétnej farby, neváhajte a v rovnakom odtieni doplňte aj závesný luster.

 

Jednoduchý alebo viacramenný luster?

V štýlovo minimalisticky zariadenom byte si obývačka vyžaduje dominantu, tu vynikne väčší a tvarovo netypický solitér s jednou žiarovkou. Naopak obývačka väčších rozmerov alebo vysoké stropy žiadajú viacramenné lustre. Dominujú tie s nepárnym počtom žiaroviek, ale krištáľové lustre toto pravidlo nectia. Tu sú, spravidla pre zachovanie proporcii, žiarovky v párnom počte.

 

Aký luster do spálne

Do spálne voľte len jedno-žiarovkový luster. Prečo? Pretože je v miestnosti potrebné zníženie svietivosti. Luster s jednou žiarovkou s nižším výkonom izbu osvetlí, ale nebude rušiť pri odpočinku. Ostatne z rovnakého dôvodu do spálne tiež nepatrí bodové svetlo, ktoré má intenzívny a cielený tok svetla.

Dizajn aj farba radšej jednoduchá a nerušivá. V spálni určenej k spánku sa nehodí extravagancia ani noblesa, luster do spálne má byť rýdzo doplnkom miestnosti.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2020 Rent.sk. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i