Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás za rovnakú cenu! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Powerbanka – energia na cesty za skvelú cenu

Vyberáte vhodnú powerbanku a tápete akú vybrať? Neviete aké parametre sledovať a koľko vám bude stačiť pre nabitie vášho inteligentného telefónu? Tak vám s tým pomôžeme.

Ako vybrať powerbanku?

Powerbanka – z anglického Power Bank je externý zdroj energie, ktorý využijete všade tam, kde chýba elektrická zásuvka. Slúži ako prenosná batéria, z ktorej si dobijete napríklad mobilný telefón.

 

1. Kapacita powerbanky:

Je uvádzana číselnou hodnotou v mAh. U nás v e-shope je uvedená už v názve konkrétneho tovaru, takže na prvý pohľad si zvolíte vami požadovanú.

Hodnota kapacity powerbanky udáva, koľko energie v sebe akumulátor môže maximálne uchovať. Na tento údaj si dajte pozor, je dôležité si uvedomiť, že powerbanka vám nikdy nedodá všetku energiu, ktorá je uvádzaná.

 

Dôvodom sú straty vznikajúce rozdielnym napätím powerbanky pri predávaní energie do zariadenia a rovnako tak aj straty pri samotnom nabíjaní powerbanky zo zdroja elektriny.

Konkrétne powerbanka má priemerné napätie vlastnej batérie 3,7 V a obvyklé napätie batérie telefónov býva 5 V.

Pri powerbanke počítajte s tým, že prezentovaná kapacita výrobkov je zhruba o 20 % nižšia než tá skutočná. V reálu vám tak energetická banka poskytne cca 80 % uvádzanej kapacity.

Všeobecná orientácia v parametre kapacita:

§Powerbanky s kapacitou 2 000 až 5 000 mAh – ideálne pre občasné navýšenie energie batérie, spravidla o desiatky %

§Powerbanky s kapacitou 5 000 až 10 000 mAh – energie potrebná pre dlhší pobyt v prírode

§Powerbanky s kapacitou 10 000 až 15 000 mAh – viacnásobné nabitie mobilných telefónov aj tabletov

§Powerbanky s kapacitou nad 15 000 mAh – dokážu dodať energiu notebookom

Pre presnejšie zistenie, čo vlastne powerbanka zvládne, budete potrebovať poznať hodnoty kapacity batérie zariadenia, ktoré hodláte nabíjať. Porovnaním s kapacitou powerbanky zistíte, koľkokrát ste schopní zariadenie nabiť od 0 do 100 %.

Príklad:

Ak vlastníte powerbanku s kapacitou 10 000 mAh, obecne máte k dispozícii o 20% energie menej, teda 8 000 mAh. 

Plne vybitý inteligentný telefón iPhone 5 s batériou s kapacitou 1 440 mAh nabije powerbanka s kapacitou 10 000 mAh maximálne 5 krát. Vybitý iPad mini s batériou 4 500 mAh nabije powerbanka s kapacitou 10 000 mAh 1,5 krát.

S týmto faktom je potrebné počítať, je to celkom štandardná situácia a nejedná sa o chybu produktu, ani o dôvod k reklamácii.

 

2. Rýchlosť nabíjania powerbanky:

Všeobecne je rozdiel medzi nabíjaním powerbanky zo siete pomocou mikro USB, ktorá býva znateľne kratšia, oproti nabíjaniu z počítača. Vplyv na rýchlosť nabíjania má tiež typ micro USB, kapacita powerbanky aj typ batérie powerbanky a ďalšie. Čím je väčšia kapacita powerbanky, tým je aj dlhšia doba jej nabíjania. 

Zároveň je rozdiel v čase pri nabíjaní prostredníctvom klasického mikro USB alebo mikro USB typ C. Výkonnejší mikro USB-C skráti čas nabíjania z elektriny o polovicu a z PC je dokonca 4x rýchlejší.

Pri powerbanke s kapacitou 5 000 mAh počítajte s nabíjaním od 2 do 13 hodín, kapacitu 10 000 mAh nabijete za cca 3 hodiny zo siete, až za 26 hodín z PC.

 

3. Rýchlosť nabíjania telefónu z powerbanky

Tá je závislá na výstupnom prúde z konektora, ku ktorému pripojíte telefón. Prúd sa uvádza v ampéroch a má dvr hodnoty 1 A a 2,1-2,6 A. Čím je vyšší výstupný prúd, tým kratší je potrebný čas. Pri nabíjaní telefónu z powerbanky počítajte s jednou až tromi hodinami.

 

4. Dizajn a funkčné prvky

Vyberajte powerbanku s ohľadom na prostredie, v ktorom bude využívaná. Plastová nebude úplne vhodná na putovanie prírodou, lepší bude pevnejší materiál. Powerbanka so zabudovanými káblami bude naopak vhodnejšia na výšlapy, kedy oceníte, že nemusíte nosiť nabíjacie káble naviac. Nezabúdajte na hodnotu IP - určujúcu, v akom prostredí je možné powerbanku používať.

Niektoré powerbanky sú vybavené LED baterkami, iné disponujú solárnym nabíjaním, ďalšie displejom informujúcim o zostávajúcej kapacite powerbanky. Výrobci sa predbiehajú s integrovanými funkciami ako, čo najviac uľahčiť život užívateľom.

 

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2020 Rent.sk. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i