Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Potrebujete veľa svetla pre svoju prácu?

Riešením je ponuka svietidiel na Rent.cz, kde nájdete to správne svetlo pre prácu v garáži, montážnej dielni aj pri počítač. Poďme si vhodné svietidlá pre prácu predstaviť konkrétne.

Možno ani netušíte, ako veľmi výber svetla do pracovne ovplyvňuje náš výsledný výkon. A pritom sa stále zväčšuje množstvo zamestnancov využívajúcich tzv. home office prácu, teda prácu odvedenú pre zamestnávateľa z domáceho prostredia. Zároveň by ste mali myslieť aj na dobré osvetlenie pri svojich hobby.

 

LED trubicové svietidlá predovšetkým

Veľa svietia, málo spotrebujú. LED trubicové svietidlá nájdu uplatnenie takmer všade. Hodia sa ako žiarivkové svietidlo do dielne, kde perfektne osvetlia ponk aj pracovný stôl. Je možné ich tiež využiť ako stropné svietidlá v garáži. Trubicové LED svietidlá nemajú vlastnosti skôr predávaných žiarivkových trubíc, preto neočakávajte žiadne bzučanie ani spomalený nástup svietenia, či preblikávanie pri skonu žiarivky. Tieto svietidlá vynikajú svojou jednoduchou montážou, ktorú zvládne naozaj každý.

 

LED trubicové žiarivkové svietidlá majú 10× vyššiu životnosť a 4× nižšiu spotrebu elektrickej energie ako klasická žiarovka. Žiarivkové osvetlenie dokáže osvetliť väčšiu plochu a tak zamedziť tieňom, ktoré sú pri akejkoľvek pracovnej činnosti nežiadúce. Oproti bežnej žiarovke tiež nevyžarujú žiarivkové svietidlá toľko tepla. LED trubicové žiarivky sú samozrejme vymeniteľné. A tiež sú neoceniteľné ako osvetlenie kuchynskej linky, pretože aj pre kuchárky a kuchárov sa stáva kuchynská linka pracovným prostredím.

Posvieťte si na detail

Ak ste vášnivým opravárom automobilov a kontrolujete podvozok svojho mechanického miláčika, neobídete sa bez kvalitného osvetlenia. Osvetliť detail podvozku je dôležité, ale následne dohľadať odložený montážny kľúč, práve keď ležíte pod automobilom, tiež potrebujete.

 

Možnou variantou sú čelovky, ktoré uvoľnia ruky a svietia vždy tam, kam potrebujete. Na druhú stranu je veľakrát potrebné osvetliť celý podvozok opravovaného stroja a k tomu už čelovka nestačí. Ideálnou voľbou sú ploché baterky. LED ploché baterky umiestnené pod kapotu vozidla osvietia celý priestor a zaistia dostatočný prehľad pri oprave podvozku.

 

Svetelná výbava pre veľké pracovné priestory

Osvetlenie vozových parkov, rozľahlých dielní alebo polí, na ktorých dochádza k večernému alebo nočnému zberu cenných produktov vlastnej úrody, zabezpečia reflektory. Či už solárne reflektory pre pravidelné osvetlenie vonkajšej pracovnej plochy, alebo senzorové reflektory na stráženom pozemku, alebo reflektory použiteľné na diskotékach a vonkajších zábavách a tancovačkách, všetky typy sú v ponuke nášho e-shopu Rent.sk.

 

Lampy k pracovným stolom

Okrem osvetlenia celej pracovne je potrebné, zvlášľ pokiaľ pracujete večer, si zaobstarať svietidlo na pracovný stôl. K pracovným stolom umiestneným pri stene sa môže použiť nástenné svetlo. Ďaleko častejšie je ale využiť stolnú lampu.

A ako by mala správna kancelárska lampa vyzerať?

  •  Predovšetkým nesmie dochádzať k oslňovaniu pracujúceho človeka.
  •  Lampa musí mať nepriesvitné tienidlo.
  •  Z tienidla nesmie vyčnievať svetelný zdroj.

Oslneniu zabránite vhodnou výškou lampy. To znamená, aby okraj lampy bol nad úrovňou očí. Všeobecne sa uvádza, že svetlo má ožarovať plochu stola z výšky 40 až 50 centimetrov a uhol dopadu má byť 60 až 70 stupňov.

 

Na pracovnom stole sa vykonávajú najrôznejšie činnosti (písanie, čítanie, práca na počítači), a tak je potrebné meniť intenzitu svetla. Preto voľte pracovnú lampu, ktorú je možné polohovať, najčastejšie majú lampy ohybné kĺbové rameno, prípadne vyberajte stolné lampy stmievacie.

Vždy umiestnite lampu podľa toho, akou rukou píšete, pravák by mal mať lampičku na ľavej strane, ľavák zas na pravej strane stola.

 

Pri práci vonku myslite na kvalitný zdroj

Vonkajšie práce je možné tiež potrebne osvetliť. Či už k tomu využijete prenosné baterky alebo reflektory, vždy si zaistite dostatočný zdroj. Pre prenosné baterky využite našu ponuku výkonných batérií konkrétneho typu, najčastejšie sa jedná o tužkové batérie typu AA alebo menšie mikrotužkové typu AAA.

 

V prípade potreby prívodu elektriny potom disponujte dostatočne dlhou predlžovacou šnúrou pre zapojenie svietidla. Ideálnou variantou sú bubnové predlžovacie káble do exteriéru.

Sortiment bateriek, lámp, svietidiel a reflektorov pre prácu stále rozširujeme a to najmä so zameraním na úsporné LED svetelné zdroje. Aktuálnu ponuku pracovného osvetlenia vždy sledujte na Rent.sk.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk