Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás za rovnakú cenu! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Diaľkové ovládanie vo svete svietenia

Začali s tým televízie, pokračovali automobily, detské hračky, infražiariče v panelákových kúpeľniach, malé spotrebiče... Teraz patria aj k svietidlám a inteligentným žiarovkám. Reč je o diaľkovom ovládaní.

Nenápadný pomocník

Diaľkové ovládanie človek vymyslel pre uľahčenie svojej práce a zvýšení pohodlia. Platilo to ako pre televíziu, tak aj pre svietidlá. Ale diaľkové ovládanie zaznamenalo veľký pokrok od prvotného používania, kedy vedeli „len spustiť a vypnúť“ zariadenie.

Súčasné využitie v lustroch a inteligentných žiarovkách ponúka pestrejšie funkcie. Okrem zvyčajného rozsvietenia a zhasnutia, disponujú funkciami stmievania zmeny farby svietenia alebo zvládnu znížiť výkon stropných ventilátorov alebo otočiť ich chod sprava doľava.

 
 

Určite uznáte, že je pohodlnejšie mať pri sebe ovládač, ktorým jednoducho upravíte intenzitu svietenia vnútorného osvetlenia na diaľkové ovládanie, bez toho, aby ste prechádzali miestnosť k vypínaču. Rovnako tak si ihneď zastavíte otáčanie ventilátora.

 
 

Diaľkový ovládač oceníte aj na vonkajších svietidlách, pri ich rozsvietení alebo zhasnutí nemusíte vôbec výjsť von. Zvlášť to oceníte počas vianočného obdobia, kedy svetelné reťazy vonku, ale aj doma na stromčeku, ovládate ovládačom. Nebrodíte sa ani v snehu, ani sa krkolomne nezohýňate pod vianočný stromček, aby ste zastrčili konektor kábla do zástrčky na stene za stromčekom.

Dokonca aj izbové lampy môžu mať diaľkové ovládanie. Pohodlne sledujete televíziu z vlastnej postele a rovnako ako televíziu, tak aj lampu v miestnosti vypnete diaľkovým ovládačom, bez nutnosti vstávania z vyhriatej postele.

 
 
 

Žiarovky s diaľkovým ovládačom

Pokiaľ nemáte svietidlo, ktoré by fungovalo na diaľkové ovládanie, je možné túto funkciu zaistiť na úrovni žiarovky. Mnohé z nich už túto funkciu majú. Ovládanie žiaroviek následne funguje úplne rovnako ako v svietidlách. Vypínajú a zapínajú zdroj svetla, menia farbu svetelného lúča aj intenzitu svetla.

 
 
 

Diaľkový ovládač už dnes dokážu nahradiť inteligentné telefóny s konkrétnymi aplikáciami. Okrem štandardných funkcií zvládnu rozsvietiť vonkajšie svetlá pri príjazde domov, nasvietiť chodbu s vnútorným schodiskom alebo rovno izbu a to príkazom cez aplikáciu ZigBee, telefónnu službu Bluetooth alebo osobnú hlasovú asistentku Alexu. Na diaľku sa dajú ovládať aj svietidlá inteligentnej domácnosti Home Kit a inteligentné osvetlenie Philips HUE.

 
 

Ako získať ponuku svietidiel na diaľkové ovládanie?

Jednoducho na našom e-shope si v ľavej časti v kategórii požadovaného svietidla a v zobrazených parametroch zvolíte funkciu, kde si zaškrtnutím vyberiete parameter diaľkové ovládanie. Objaví sa ponuka osvetlenia spĺňajúca zvolený parameter.  

Takto pracujete aj v kategórii výpredaje a zľavy, kde dokážete nájsť osvetlenie na diaľkové ovládanie so zaujímavou cenou.

Copyright © 1990 – 2020 Rent.sk. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i