Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Osvetlenie vašej spálne

Spálňa je miestnosť, kde sa ráno pred náročným dňom obliekame, po celom dni ukladáme k spánku alebo len odpočívame. Aby nám tu bolo príjemne, je potrebné si tento priestor osvetliť vhodnými svietidlami.

Centrálne osvetlenie  

Za hlavné osvetlenie miestnosti sa považuje luster či stropné svietidlo, ktoré by malo podtrhovať štýl celej miestnosti. V spálni, ktorá má väčšie rozmery či vyššie stropy bývajú najlepšou variantou väčšinou lustre. Naopak v menších miestnostiach či pri nižších stropoch je vhodné použiť stropné svietidlo. Či už si vyberiete ktorúkoľvek variantu, je nutné myslieť na vhodný výber žiarovky, ktorá by mala svietiť príjemne, nie ostro, teplým bielym svetlom. Co sa štýlu centrálneho osvetlenia spálne týka, je výber veľmi pestrý. Od klasických svietidiel až po vitrážové či krištáľové.  
 
loznice 
 

Stolné a stojacie lampy, osvetlenie vašej šatňovej skrine

Prevážná väčšina z vás má v spálni tiež šatňovú skriňu, na ktorú je pri zabezpečovaní osvetlenia do spálne taktiež nutné myslieť. Aby sa vám teda oblečenie, kabelka či ďalšie kúsky z vašej skrine lepšie vyberali, vaša skriňa by mala byť dobre osvetlená. Pre tieto účely je možné použiť niektoré zo zápustných svietidiel, LED pásikov či iných LED svietidiel, ktoré sú vhodné práve pre toto využitie. 
 
loznice  
 
Mnohí z vás si iste pred spaním prečítajú časopis či nejakú peknú knihu. Nemenej dôležité sú teda pochopiteľne v spálni tiež lampičky, ktoré bývajú umiestnené na nočnom stolíku. Lampička by teda mala byť vyberaná tak, aby vám svetlo neničilo oči a dalo sa pri nej čítať, ale aby zároveň rovnako ako hlavné svietidlo, nesvietila nepríjemne ostro.
Niektorí z vás iste tiež neradi zaspávate či sledujete televíziu po tme. Svetlo z lampičky môže v tomto prípade svietiť zbytočne silno. Pre toto využitie môže byť teda súčasťou spálne tiež stmievateľná stojacia lampa, u ktorej si môžete sami navoliť intenzitu svietenia. Tieto lampy je možné používať tiež v prípade, keď máte v spálni detskú postieľku s bábätkom a v noci k nemu vstávate. Pokiaľ si nechcete zadovážiť stojaciu lampu, stačí, keď pri výbere lampičky na nočný stolík zvolíte stmievateľnú variantu, aby ste pri rozsvietení bábätko nezobudili alebo ostrým svetlom nevyľakali.   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                loznice                                                                                    

Nemenej dôležité ďalšie svietidlá  

Nie je snáď nikto, kto by si v noci nepotreboval odskočiť na toaletu či pre vodu do kuchyne. Z toho dôvodu by ste nemali zabudnúť na svietidlá orientačné, ktoré slúžia presne k týmto účelom.
Už sa vám teda nestane, že aby ste zakopli, rozsvietite si hlavné svietidlo či lampu a zobudíte i svojho spolunocľažníka.
Pokiaľ máte v spálni toaletný stolík, kde sa líčite či vykonávate podobné úkony, je takmer nevyhnutnou súčasťou tiež vhodné osvetlenie nad zrkadlo.
Nevhodný uhol svetla, ktorý môže na zrkadlo vrhať napríklad lampa či iné svietidlo, ktoré nie je na zrkadlo prispôsobené, môže spôsobiť zle na líčenie, ktoré na prvý pohľad vďaka nevhodnému osvetleniu zrkadla ani nepoznáte a to iste nechcete. 
 
 
Pri výbere osvetlenia do spálne teda buďte obozretní a nezabudnite žiadne z nich, aby vám v nej bolo príjemne a každé využitie tejto miestnosti nebolo otravou, ale radosťou.  

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk