Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Ako prepojiť LED pásiky

Prepájanie pásikov nie je žiadna veda. S našim návodom to zvládne úplne každý!

V minulom článku sme si ukázali, podľa čoho sa orientovať pri výbere LED pásiku, aby sme si zaobstarali pásik presne na mieru našim potrebám. Dnes sa zameriame na praktickú časť, teda spojenie dvoch a viacerých LED pásikov za sebou. Nie vždy nám totiž stačí predávaná dĺžka pásiku.

Deliteľnosť

Všetky pásiky majú na plošnom spoji vyznačené miesto pre jeho rozdelenie, spravidla to býva po 5 cm dĺžky, minimálne však po 3LED diódach alebo násobkoch. V tomto mieste môžeme jednoducho pásik prestrihnúť. Na strihanie použijeme obyčajné nožnice alebo elektrikárske kliešte.

Prepojenie

Na prepojenie LED pásikov môžeme použiť dve možnosti. Najjednoduchší je prvý spôsob, kde využijeme spojovací konektor. Druhým spôsobom je prepojenie pásikov za pomoci spájkovania.
 
1. KONEKTOROM
LED pásik vložíme do ľavej časti konektora, do druhej časti vložíme druhý LED pásik, s ktorým chceme pôvodný pásik prepojiť. Konektor zaistíme proti vypadnutiu pásikov zatlačením zámkov, ktoré sa na bokoch konektora nachádzajú.
Máme prepojené! Naozaj jednoduchý spôsob, ktorý zvládnu úplne všetci.
 
2. SPÁJKOVANÍM
Pásik rozstrihneme na vyznačenom mieste, pocínované kontakty obnažíme a naspájkujeme na ne drôtiky. Pre spojenie s ďalším pásikom stačí kontakty zaspájkovať k sebe. Je nutné však dodržať polaritu + a -.
Tento spôsob je najmä vhodný pre domácich majstrov a technicky zdatnejšie typy.
 
Teraz Vám už nič nebráni v kúpi a inštalácii LED pásikov do Vášho interiéru! 

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk