Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás za rovnakú cenu! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levý banner
Pravý banner
Kategórie

Pätica

Pri výbere žiarovky sa zameriavame na veľkosť svetelného toku, teplotu svetla a päticu. V tomto článku sa zameriame na parameter nazývaný pätica.

Pätica je údaj o veľkosti a tvare závitu. Tento údaj je uvedený na obale a tiež na samotnej žiarovke. V našom e-shope ho nájdete vždy v popise produktu. Nestane sa Vám teda, že vyberiete žiarovku, ktorá nebude do Vášho svietidlá vhodná.

Máme niekoľko typov pätíc, tu si popíšeme, v akých svietidlách sa používajú.
2G7 - Pätica používaná v stolových lampách a kancelárskych svietidlách, najčastejšie v prevedení žiarivky.

B22 - Žiarovky bezzávitové. Používané vo svetlách starších automobilov. Majú podobný princíp ako pätica GU10 = bajonet princíp.

B22d - Rovnaké ako B22, má však na rozdiel od B22 dvojité kontakty.

E14, E27, E40 - Jedná sa o pätice závitové. Písmeno E je odvodené od Edisona, číslo označuje priemer a veľkosť závitu. Žiarovky sú najčastejšie používané v domácnostiach.

GU3, GU5, GU10 - Veľmi obľúbené pätice, majú iba dva piny ako kontakty. Používame ich najčastejšie pre bodové svietidlá, napr. v kúpeľniach, kuchyniach atď. Žiarovka sa do objímky zacvakne pomocou tzv. bajonetového systému.

G4, G5, G9, G13 - Pätica s vodivými kontaktmi. Jedná sa o malé veľmi výkonné žiarovky najčastejšie používané v stolových lampách.

GX53 - Špeciálne závity od firmy Tesla, podobné ako pätica GU10, avšak nízkoprofilové.

S14S - Trubkové žiarivky s touto päticou sa tešia obľube nad posteľami v spálňach alebo ako dekoračné svetlá v obývačke.

T5 a T8 - Jedná sa o trubice, najčastejšie žiarivkové alebo LED. Sú veľmi obľúbené a používané v bežnom živote napr. v kanceláriách, garážach alebo skladoch. Písmeno T označuje N. Teslu, ktorý vymyslel ich princíp. Číslovka označuje ich rozmer.
 
 Přehled patic
 

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2020 Rent.sk. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i