Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Stropné ventilátory - investícia na dlhé roky

Ponuka ventilátorov je dnes veľmi široká. Rôzne konštrukčné riešenia, vzduchový výkon, krytie, spotreba energie, hlučnosť alebo vzhľad malých ventilátorov umožňujú každému vybrať si vhodný výrobok pre svoj priestor.

Vybrať správne stropný ventilátor sa zdá ako ľahká úloha. Je ale potrebné mať prehľad aspoň o základných funkciach a parametroch stropných ventilátorov, aby splnil všetky vaše očakávania.

 

Aký ventilátor vybrať?

Potrebný výkon je jedným z parametrov ventilátora, ktorý rozhodne, aký typ ventilátora zvoliť. Zistiť výkon nie je vôbec zložité.

Dokážeme si ho vypočítať sami a ako?

Merané strany a výška miestnosti udá jej objem v m³ (vynásobením: dĺžka x šírka x výška), ktorú vynásobíme koeficientom „k“ stanoveným podľa hygienickej normy vetranej miestnosti.
 
 

Po vynásobení koeficientom „k“ získame hodinovú výmenu vzduchu danej miestnosti a môžeme ju porovnať so štandardmi. Tak budeme poznať potrebnú veľkosť ventilátora pre našu miestnosť.

 

Štandardy:

  • Ventilátor Ø100 - cca 100 m³/h
  • Ventilátor Ø125  - cca 150-180 m³/h
  • Ventilátor Ø150 - cca 250-290 m³/h

 

Celoročné používanie

Pokiaľ chcete stropný ventilátor používať celoročne, je potrebné vybrať ventilátor, ktorý má reverzibilný (spätný) chod. Nie, že by sa iný nedal celoročne použiť, ale v lete sa lepšie hodí jeden smer otáčok, ktorý tlačí vzduch dole a tým pohyb vzduchu ochladzuje priestor. V zime je potrebné prepnúť na otáčanie lopatiek druhým smerom, kedy stropný ventilátor nasáva vzduch zo stredu miestnosti, ktorý prúdi po stenách dole premiešaný s teplým. Ten sa totiž inak drží pod stropom a neklesá.

 

Pokiaľ budete vyberať kombinovaný stropný ventilátor so svietidlom, všimnite si, aký zdroj svetla budete využívať. Či klasické, úsporné alebo LED žiarovky. Niektoré stropné ventilátory so svietidlom majú už moderný úsporný LED zdroj.

Majte na pamäti, že …

V zásade medzi vonkajšou teplotou a vnútornou teplotou nemá byť rozdiel vyšší než 6° C.

Stropné ventilátory sú relatívne finančne nenáročné na prevádzku, predovšetkým v porovnaní s nákladmi na hlavný systém vykurovania. Pokiaľ vďaka využitiu stropného ventilátora je možné znížiť teplotu klasického vykurovania o niekoľko stupňov, nie je pochýb, že ušetríte na nákladoch za energie. Zatiaľ, čo jednotlivé úspory sa budú líšiť s ohľadom na typ modelu a frekvenciu používania, nie je vylúčené, že vďaka používaniu stropného ventilátora aj v zimnom období vaše náklady klesnú.

 
Zároveň vedzte, že v našom e-shope máme veľký výber stropných ventilátorov. A keď si nebudete vedieť dať rady, naši odborníci vám radi pomôžu s výberom toho správneho stropného ventilátora.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk