Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Aké sú typy závitov a pätíc?

Dátum: 25.3.2014

Zostali staré dobré závity E27 a E14, ale pribudli aj nové typy pätíc.

Už ste si vybrali svetelný zdroj, ktorý má dostatočný počet lúmenov a tiež príjemnú a funkčnú farbu svetla? Potom ste na najlepšej ceste k spokojnosti, ale ešte potrebujete zistiť, či zdroj do svietidla budete môcť namontovať. Inými slovami je nutné vedieť, aký má zdroj závit alebo päticu. 
 
Klasické vláknové žiarovky už síce nahrádzajú výkonnejšie zdroje, ale aj u nich zostali staré dobré závity E27 a E14. Bez problémov tak môžete namiesto žiaroviek naskrutkovať úspornú žiarivku alebo LED žiarovku. Lustre, stropné a nástenné svietidlá majú vzhľadom k svojej veľkosti väčší závit E27, u lampičiek, orientačných a štýlových svietidlách je potom použitý menší závit E14. Predsa ale len vývoj svetelných zdrojov ušiel za posledný roky veľký kus dopredu, takže k dvom typom závitov pribudlo niekoľko ďalších pätíc. Zdroje s určitými typmi pätíc sa montujú predovšetkým do osvetlenia v kuchyni a kúpeľní alebo v bodových svetlách.V našom e-shope je typ závitu alebo pätice uvedený priamo vedľa obrázka konkrétneho svetelného zdroja. Ak ste si v našom e-shope kúpili svietidlo, tak v jeho popise tiež nájdete, aký závit alebo päticu musí svetelný zdroj mať.

kde zistiť typ závitu a pätice

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk