Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Mať svetlo v prírode sa vyplatí.

Kempovanie je zábava aj relax. Čo si so sebou zabaliť pod stan? Stráviť pár dní pod stanom je v dnešnej uponáhľanej dobe ozajstným relaxom. V prírode si človek prečistí hlavu, zabudne na starosti, zažije dobrodružstvá a načerpá dostatok energie do ďalších pracovných dní. Ak sa chystáte aj vy na kempovanie, potom si so sebou nezabudnite pár nevyhnutností, ktoré vám dni v prírode uľahčia.

Mať svetlo v prírode sa vyplatí

Buďte pripravení na tmu. Vhod príde nielen klasická baterka, ale tiež ďalšie typy svetla, ako je napríklad čelovka alebo menšie LED prívesky pre deti. Tie stačí pripnúť na batoh alebo kľúče. V neposlednej rade si do baterky nezabudnite náhradné baterky. Ak vyrážate kempovať na viac dní, potom je vhodné si so  sebou zabaliť aj nejaký ten záložný zdroj.
 
Vybrať čelovku nie je jednoduché. Je ľahké stratiť sa vo všetkých tých lumenoch, metroch dosvitu a hodinách výdrže.
 
  • Koľko diód potrebujete?
  • Na čo je červené svetlo?
  • Je nutné mať indikátor nabitia batérie?
  • Je lepší pásik alebo lanko?
 
 
Pokiaľ sa chcete o výbere čelovky dozvedieť o niečo viac, tu je:
 

Malý sprievodca výberom čelovej baterky.

Keď vyberáte čelovku, je potrebné si odpovedať na dve základné otázky: Koľko sme do čelovky ochotný investovať?  Na čo ju chceme používať?  
Pokiaľ chceme čelovku použiť na svietenie v stane alebo v kempe, na bojovú hru v tábore, na cestu z krčmičky, na výmenu žiarovky v lustre alebo napríkald pri výpadku prúdu, úplne nám stačí menej svietivá čelovka bez množstva funkcií. Tieto základné čelovky sú tiež vhodné pre deti na tábory.
  
V prípade ak čelovku potrebujeme na jazdu na bicykli, vysokohorský výstup, horolezectvo, behanie alebo napríklad orientačný beh, siahneme po výkonnejšom modely. Ale pozor, akonáhle si vyskúšate túto vyššiu triedu, už nikdy sa neuspokojíte s ničím slabším.
Výkonnejšie čelovky majú spravidla viac funkcií, napríklad možnosť voľby intenzity svietenia, blikania, indikátor stavu batérie. Použité diódy a čočky sú kvalitnejšie a čelovky v pohode dosvietia do vzdialenosti 40-60 metrov.
 
Špeciálne čelovky - na speleológiu a extrémne športy
Najvyššiu triedu čeloviek potom tvoria modely určené pre extrémne športy, speleológiu a pod. Jedná sa o najkvalitnejšie čelovky s vysokým výkonom, akumulátorom namiesto batérií a robustnejšou konštrukciou. Niektoré modely vedia vďaka špeciálnemu senzoru automaticky prispôsobiť výkon diód podľa charakteru okolitého prostredia.
 
 

Čo požadovať od vonkajších bateriek?

Odolnosť proti vlhkosti a mechanickému poškodeniu

Veľmi dôležitá a často zanedbávaná vlastnosť bateriek je odolnosť proti vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Aj pri veľkej opatrnosti sa pri použití neubránime situácii, kedy nám baterka spadne na zem alebo je vystavená vlhkosti. Pokiaľ toto hrozí, je dôležité vybrať baterku vyrobenú z materiálov odolných mechanickému poškodeniu alebo vlhkosti. Sú to najmä byterky z tvrdených plastov, ľahkých a pevných kovov a ako najodoľnejší zástupca bateriek sú baterky gumové, alebo pogumované. Tie sú väčšinou aj vodotesné.
 
          
 
 

Dizajn, funkcie a doplnky

Dizajn baterky je dôležitý faktor, ktorý môže hrať významnú úlohu. Napríklad, pokiaľ nám v horších svetelných podmienkach za šera spadne vypnutá baterka do trávy a bude mať kaki alebo kamuflage farbu, tak budeme len veľmi ťažko hľadať.
 
Doporučujeme teda aj pre turistov a táborníkov voliť baterky s výraznejšími farbami.
 
Ako ďaľšie je v tomto prípade dôležité putko na baterke, ktoré nám dokáže ušetriť veľa starostí s hľadaním stratenej baterky.
 
 
 

Upevnenie baterky

Dôležité je vybavenie držiakom, klipsňou, šnúrkou alebo magnetom, s ich pomocou bude možné baterku niekam upevniť.
 

Výdrž

Nabíjacie a akumulátorové baterky. Tento druh bateriek je zaujímavý tým, že nie je nutné do nich kupovať batérie a baterky sa dobíjajú buď zo siete 220V alebo autozapaľovačom. Samozrejme sú vítaným doplnkom auta každého zodpovedného šoféra.
 

Batérie

Zatiaľ čo typ žiarovky ovplyvňuje intenzitu svetla, dĺžka doby, behom ktorej bude baterka fungovať, závisí na použitých batériových článkoch a ich počte. Všeobecne platí, že čím kvalitnejší je článok, tým dlhšie bude baterka v chode. Vhodnejšie a lacnejšie ako klasické chloridové články je používať alkalické, ktoré vydržia niekoľkonásobne dlhšie.
 
 
Pri posudzovaní ceny baterky je potrebné vziať do úvahy, či ju výrobca dodáva už s batériami, poprípade s akými. Ich cena sa môže výrazne premietnuť na celkovej čiastke.
 
Moderné a stále viac používané sú nabíjacie batérie. Vďaka pokročilým technológiam vydrží nabité dlhú dobu s obmedzeným takzvaným samovybíjaním. Ich životnosť výrazne predlžuje použitie značkovej a kvalitnej procesorovej nabíjačky.
 
Za výhodné ceny u nás môžete kúpiť aj klasické LED baterky a príručné LED baterky do ruky.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2018 Rent.sk