Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 18:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Lampy a lampičky

Stolná lampa by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Je to výborný pomocník pri čítaní, pri práci aj pri navodení atmosféry. Vďaka izbovým lampičkám rozsvietime každý tmavý roh alebo kút v miestnosti a docielime tak rovnomerného a príjemného celkového osvetlenia.

Prvou vecou, nad ktorou je dôležité pri výbere lampy myslieť, je jej samotný účel.

Je potrebná lampička na pracovný stôl?

Ideálna bude polohovacia lampa, ktorá umožňuje prispôsobiť tok svetla tak, ako je to potrebné. Ideálna vzdialenosť svetla nad stolom je podľa odborníkov 40-60 cm.

 

Súčasne platí, že pre pravákov sa svetlo stavia na ľavú stranu, pre ľavákov naopak. Z dôvodu, aby svetlo netvorilo nepríjemné tiene.

Pokiaľ môžeme tok svetla usmerňovať, výrazne sa zvýši úžitková hodnota samotného svietidla, ktoré neoslňuje a naopak môže na pracovnú plochu dopadať viac svetla ako pri lampe, ktorá je statická a nie je možné ju akokoľvek nakláňať a modifikovať tak požadovaný tok svetla. Pohyb rôznych častí lampy zabezpečuje väčšinou sústava kĺbov a čapov umiestených na lampe.

 
 

Stojacie lampy so stmievačom

Stojacie lampy s reguláciou svitu sú dôležitým doplnkom mnohých domácností, keďže tu nájdu široké uplatnenie. Jedná sa o lampy, ktoré sú vhodným pomocníkom pri čítaní v spálni, v obývacej miestnosti zas poslúžia pri sledovaní televízie. Väčšina stojacích lámp môže obsahovať polohovateľné tienidlá, čo uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Otáčacie rameno s možnosťou nastaviteľnej výšky jednoducho nasmerujete do požadovanej pozície a ešte si zvolíte intenzitu svietenia. Vďaka tejto pridanej hodnote sa rázom lampy so stmievačom stanú veľmi potrebnou súčasťou každodenných činností, kde je potrebné umelé svetlo.

Potrebná intenzita svietenia lampičiek

Stolné alebo stojacie lampy využívame ako doplnkové osvetlenie pri práci, kedy musíme venovať pozornosť tiež dostatočnému výkonu svetla. Podľa odborníkov by sa intenzita takého svetla mala pohybovať medzi 300 – 500 lumenmi (teda aspoň okolo 40W). Osvetlenie na čítanie alebo pri štúdiu by sa malo pohybovať okolo spodnej hranice 300 lumenov. Naopak na ručné práce, napríklad vyšívanie alebo práca v dieľni, by mala dosahovať až 500 lumenov.

Pokiaľ ale hľadáte stolné svietidlo do spálne, nielen že by malo mať nižší výkon, ale taktiež oceníte tienidlo, vďaka ktorému vás svetlo nebude nepríjemne oslňovať. Náš tip – voľte lampičku s praktickým dotykovým ovládaním.

 

 

Stolné lampy s LED technológiou

V dnešnej dobe sú veľmi rozšírené stolné lampy so zdrojom LED. Moderný spôsob svietenia vyžaruje príjemné svetlo pri veľmi nízkej spotrebe energie. Okrem už zmienenej úspory energie, patrí medzi ďalšiu výhodu odolnosť proti nárazu. LED žiarovky sa pri páde na zem neroztrieštia na mnoho malých, až neviditeľných kúskov, ako bežné žiarovky, ale pád z malej výšky prežijú bez problémov. Dostať môžete napríklad kancelárske lampy so vstavanými LED zdrojmi umiestnenými vo vnútri. Deklarovaná životnosť LED zdroja je 20–50 rokov. Povrchová teplota LED žiaroviek je nízká, takže sa o ne nespálite. To je ich ďalšou výhodou.

 

 

Skôr, ako si zaobstaráte prvý kúsok, nezabudnite na to podstatné. Stolná lampička by mala plniť predovšetkým funkciu pomocnú, a až potom dekoratívnu. Ako sme už spomínali vyššie, najdôležitejšou plochou, ktorá potrebuje dostatočné osvetlenie je pracovný stôl. Či už sa jedná o šicí kútik, detský alebo pracovný stôl, samostatné svietenie tieto miesta vyžadujú, a preto ich osvietime pomocným svetlom. Stolná lampička by skrátka nemala chýbať na žiadnom stole. 

Vyberať by sme ale mali podľa potreby daného miesta, kde bude lampička slúžiť. Akonáhle máme vybrané miesto, lampičku vyberáme podľa možností, ktoré nám ponúka. Niektoré sú totiž svojim vzhľadom určené len pre najmenšie deti. Poznáme ich jednoducho. Detské lampičky môžu mať podobu rôznych zvieratiek alebo kvetiniek. Lampičky určené na pracovný stôl by mali mať nastaviteľné otočné rameno, k čítaniu do spálne sa zas hodia skôr lampičky s reguláciou intenzity svitu, vrátane otočnej základne. Ak nevieme, na čo lampičku využijeme, ale chceme len zaplniť miesto, vyberáme multifunkčné lampičky
 
 

A z takých lampičiek si vyberiete aj v našom e-shope. Stačí sa riadiť následujúcími odporúčaniami, čo by nemalo chýbať ideálnej lampe:

- otočná hlava, poprípade rameno lampy 
- regulácia intenzity svetla
- žiarovka by nikdy nemala prečnievať cez okraj tienidla

Stolné aj stojacie lampy ovplyvňujú náš život a stretávame sa s nimi denne. Venujte preto ich výberu dostatok času. Len tak budete spokojní a dostatok kvalitného svetla vám bude odmenou.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk