Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Jar, ideálny čas na zaobstaranie si vonkajších svetiel

Príchod jari prebúdza prírodu zo zimného spánku a zároveň prináša energiu a svetlo do našich domovov. Podporte kúzlo jarnej atmosféry nápaditým vonkajším svetlom z e-shopu Rent.sk. Jar je totižto ako stvorená na doladenie tej pravej romantickej a veselej nálady!

Tešíte sa na jar?

Vonkajšie osvetlenie k záhrade patrí. Zamyslime sa nad tým, ako si spríjemniť pobyt a skrášliť priestor, kde väčšina z nás trávi obdobie jarných aj letných mesiacov. Pri výbere nesiahneme vedľa, pokiaľ zvolíme svietidlo vyrobené z vysoko odolného plastu. Vhodné je aj špeciálne tvrdené sklo a niektoré typy kovov (napr. hliník, nerez). Každá lampa určená k vonkajšiemu využitiu má od výrobcu označenie vypovedajúce o odolnosti, označené písmenami IP.
 

Najrozšírenejšie sú na záhradách lampy na elektrinu. Je možné si ich zaobstarať už od pár eur, ale je potrebné pripočítať aj náklady na elektrorozvody. Inštalácia vonkajších lámp so sebou nesie isté riziko úrazu elektrickým prúdom a ich pripojenie by sa malo prevádzať za účasti odborného dozoru elektrotechnika.
 

Tipy na vonkajšie osvetlenie

Záhradu je možné osvietiť mnohými spôsobmi - z vrchu, od trávnika, iluminovať môžete záhradné schodisko, cestičky, pergoly. Samostatnú kapitolu už tvoria aj svetlá vodné, či už plávajúce alebo fixné, ktorými sa večer rozžiari bazén alebo záhradné jazierko.

Pre účel nasvietenia záhradných pergol aj balkónov sa priamo ponúkajú LED pásiky. Výsledkom je veľkolepý efekt a malá spotreba energie. Takto nasvietiť alebo podsvietiť je možné akúkoľvek časť stavby.
 
Osvetlenie v podobe zapustených minispotov a bodových svetiel je vhodné na záhradu, balkón, terasu, ale tiež ako osvetlenie príjazdových ciest. V jednoduchom modernom dizajne sú dostupné aj svietidlá stĺpikové, nástenné aj reflektory, ktorými je možné zaujímavo nasvietiť rastliny v záhrade aj rôzne stavby alebo plastiky.

Jarná revízia svietidiel

Pokiaľ nemáte záhradné svietidlá celoročne inštalované do zeme a pravidelne ich na zimu odkladáte do záhradných domčekov alebo kôlní, stojí za to urobiť jarnú revíziu a kontrolu žiarovky alebo LED modulu, či svieti a nedošlo k nejakému fyzickému rozbitiu cez zimu. Rovnako tak je vhodné vykonať kontrolu prívodných káblov. Môžu byť poškodené od hlodavcov. Dôležité je tiež skontrolovať vonkajšie stĺpiky, či nie sú po zime zanesené.
Akokoľvek zničené a prasknuté svietidlá, porušené prívodné káble alebo odhalené drôty nikdy nezapájame do elektriny a radšej ich vymeníme.
 
 

Solárne osvetlenie - rýchla voľba

Pokiaľ sa do inštalácie vonkajšieho osvetlenia nechcete pustiť preto, že by ste museli rozkopať celú záhradu, potom použite svetlá so solárnymi panelmi. Tie dokážu akumulované slnečné žiarenie premeniť na energiu potrebnú k svieteniu. Ich neprehliadnuteľnou prednosťou je absencia elektrických káblov. Hlavnou súčasťou je totiž fotovoltaický solárny panel, ktorým je prijímané slnečné žiarenie a v ktorom sa toto premieňa na elektrickú energiu, ktorá je uchovávaná v samodobíjacích akumulátoroch.
 
 

Ako zdroj osvetlenia slúžia vo väčšine LED diódy, ktoré majú okrem iného veľmi nízku spotebu energie a dlhú životnosť. Samotné lampy môžu byť vybavené senzormi reagujúcimi na stmievanie.

V našej ponuke sú rôzne veľkosti: nízke stojacie prevedenie určené k postaveniu na zem alebo vyššie stojacie prevedenie, ktoré sa zapichuje do zeme.
 
Solárne lampy môžete zapustiť do zeme alebo je možné ich prichytiť k stene (nástenné prevedenie). Pri výbere vás bude zaujímať informácia o tom ako dlho budú svietiť a ako dlho potrvá ich dobitie. Dizajn už zvolíte podľa vašej fantázie.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk