Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Dušičky alebo Halloween, pripravte sa na oboje

Pamiatka zosnulých alebo ľudovo označované Dušičky, je sviatok pripadajúci na 2. november, ktorý sa oslavuje v rámci rímskokatolíckej cirkvy. Modlitba za zosnulých je jedna z najstarších kresťanských tradícii, zapálením sviečky alebo svetielka sa připomínajú zosnulý a ich večný život.

V anglosaských krajinách sa sviatok zosnulých alebo Dušičky neoslavujú, miesto toho už 31. októbra oslavujú tzv. Halloween. Tento názov je odvodený od „All Hallow Even“ teda predvečer Všetkých Svätých. Deň je vnímaný ako deň zábavy. Behom noci z posledného októbra na prvého novembra sa ľudia obliekajú do kostýmov, zdobia domy, vydlabávajú tekvice, strašia a deti koledujú o slávnosti. To platí predovšetkým v anglosaských krajinách a v USA.

 

V strednej Európe sviatok prebieha kľudnejšie, tradíciou je navštíviť cintorín, položiť na hrob kvetiny alebo veniec a zapáliť sviečku, čo má symbolizovať vieru vo večný život, a tiež to prenesene naväzuje na starý zvyk svietiť mŕtvym svetlami. Aj keď sa jedná o pôvodne kresťanskú tradíciu, navštevujú hroby aj neveriaci, aby zapálili svetlo večného života. A tak nie je nič lepšieho, ako rozsvietiť v tento deň lampášik alebo cintorínsku sviečku, v ktorej je možné pohodlne vymeniť batérie, pokiaľ zhasíná.  

Či už oslavujete sviatok 31. 10. ako Halloween alebo 2. 11. Dušičky, vždy sa k téme dňa alebo večera hodia, svetlá. Svetielka v podobe sviečok, cintorínksych sviecsvietnikovlucerničiek a lampiónikov alebo voskových tradičných sviec.

 

Dnešná uponáhľaná doba nenahráva tradíciám, ale ak chcete urobiť zadosť tradícii doma, určite stačí rozsvietiť svietnik, či už elektrický alebo klasický na sviečky. Medzi oboma verziami sa nájde mnoho priaznivcov a tak tým, čo uprednostnia elektriku, môžeme doporučiť svietniky značky Markslöjd, ktoré nielenže poslúžia počas dušičiek, ale v dekorácii doladia aj vianočnú výzdobu.

A pokiaľ nepatríte medzi veriacich, ale predsa len si chcete obzvláštniť dušičkový večer, určite nič nepokazíte, ak v tento čas zapálite sviečku v solnej lampičke Rabalux, ktorou vytvoríte sviatočnú atmosféru, vykúzlite príjemný pocit a navodíte zdravšie prostredie.

Stojí za to sa na chvíľku zastaviť, zaspomínať a posvietiť tým, ktorý už nemôžu byť s nami.

 

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk