Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Ako osvetliť garáž?

Veľa prachu, možný náraz alebo rôzne tekutiny. S tým všetkým musíme počítať, keď vyberáte svetlo do garáže. Preto pre tieto priestory odporúčame zdroje svetla so zvýšeným IP krytím.

 
Pri rezaní alebo vŕtaní do dreva zvírite prach, ale to aj počas upratovania garáže pri vysávaní alebo zametaní. Dostatočné krytie svetla zaistí, že do svetla nepreniknú čiastočky prachu, ďalšie nečistoty alebo hmyz.
 
Zvoľte teda svietidlo, ktoré má IP aspoň 4x, teda ochranu proti vniknutiu cudzích telies o priemere 1 mm, prachu a striekajúcej vode. Keďže môžete v garáži presúvať ťažšie alebo kovové materiály, zvážte aj zabezpečenie ochranným košom.
 
Pamätať by ste tiež mali na odolnosť svetla. Donesiete si veľkú dosku, z ktorej chcete narezať menšie laty na vtáčiu búdku, otočíte sa a nedopatrením rozbijete svetlo. Tieto črepiny veľa šťastia neprinášajú. Nárazuvzdorné osvetlenie vám zaistí, že sa žiadne svetlo len tak ľahko nerozbije.
 
 

Stropné, nástenné svetlo alebo lampu?

 
Každý druh svetla určite bude mať vo vašej garáži uplatnenie. Stropné svetlo do garáže osvetlí dostatočne celú miestnosť. Stačiť vám bude, pokiaľ ukládáte bicykle alebo parkujete auto. Pre šetrenie priestoru a zvýšenie bezpečnosti je vhodné zaobstarať prisadené stropné svietidlá.
Pokiaľ doplníte stropnicu nástenným svetlom do garáže, môžete tak svetlo sústrediť na konkrétnejšiu oblasť. Vďaka nástennému svetlu uvidíte na prácu na pracovnom stole oveľa lepšie. A pokiaľ potrebujete vidieť na malé detaily, lampička na pracovnom stole vám na ne posvieti.
Snáď jediným druhom svetla, ktoré do garáže nie je vhodné, je stojacia lampa. S ňou totiž riskujete oveľa častejšie nehody a rozbitie ako s inými typmi svietidiel.
 
 

Pohybový senzor

Pokiaľ to s osvetlením garáže myslíte naozaj vážne, uľahčite si život a zaobstarajte si k svietidlám ešte pohybový senzor. Nebudete musieť zložito hľadať vypínač zakaždým, keď budete z garáže odchádzať, ani vystupovať z auta pri príjazde. Naviac ušetríte nemalé množstvo energie a peňazí.
 
 

A ako by malo svetlo svietiť?

Nie ste si istí, či zaobstarať osvetlenie s teplejšou alebo studenšou farbou svitu? Tu platí jednoduché pravidlo - pre prácu je lepšie studenšie a pre odpočinok teplejšie svetlo.

Do garáže sú vďaka dlhej životnosti a svietivosti vhodné LED trubice,  ktoré väčšiu garáž dostatečne osvietia. Zaobstaraním LED úsporných žiaroviek tiež môžete získať, pretože LED svetlá šetria životné prostredie a vďaka nim ušetríte aj vy za elektrickú energiu.
 
 
 
Nezabúdajte ani na svetlá okolo garáže, ktoré oceníte predovšetkým pokiaľ sa vraciate z práce po tme alebo do nej naopak skoro ráno odchádzate. Cestu ku garáži tak budete mať dostatočne osvetlenú a nezakopnete napríklad o mačku vracajúcu sa z lovu.
 
 
 

Copyright © 1990 – 2018 Rent.sk