Garantujeme vám najnižšie ceny! Ak rovnaký produkt nájdete niekde lacnejšie, dostanete ho od nás ešte lacnejšie! viac informacií

volajte 0233 456 390 až do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Farby svetla

Nie je jednoduché vybrať správnu farbu svetla. S nami to hravo zvládnete!


Farby svetiel

Do každého prostredia sa hodí iná teplota svetla. Vybavte si domáce prostredie rôznymi teplotami, ktoré Vám zvýšia Vaše pohodlie.  
 
Vybrať vhodné svetlo do rôznych prostredí, aby vyhovovalo v každej situácii je veľmi dôležité, ale tiež veľmi obtiažne. Nemajte obavy. Všetko sa dá zvládnuť. 
 
Farba (teplota) svetla sa udáva v Kelvinoch (K). Podľa čísla uvádzaného práve v tejto jednotke môžeme určiť intenzitu a farbu svetla. Čím je vyššia hodnota, tým chladnějšou farbou svetlo svieti. Dôležité je tiež, kam svetlo chceme umiestniť. Musíme totiž brať do úvahy aj interiér. Tmavé steny svetlo totiž pohlcujú, zatiaľ čo biele steny svetlo odrážajú.
 
teplota 
 

Teplé farby svetiel

Najčastejšie používaná farba je teplá biela, ktorá svieti jemne žltým odtieňom. Pre väčšinu z vás je práve toto svetlo najpríjemnejšie. Teplejšie odtiene svetla se pohybujú medzi 2700K - 3300K. Tieto odtiene sú vhodné do miestností, v ktorých relaxujete, a najčastejšie sa  používajú do obyvacej izby, spálne alebo napríklad v detskej  izbe. 
 

Studené svetlá

Tieto chladné odtiene sa pohybujú v rozmedzí od 5500 K do 6500 K. Ich svetlo je mierne s modrým nádychom, a preto je vhodné do kuchýň alebo kúpelní. Pri výbere týchto svietidiel je nutné sa zamerať na to, čo v danej miestnosti robíte. Napríklad do kúpeľne, kde je veľmi často mokrá podlaha, je vhodné mať svetiel viac, aby sme zachovali potrebnú bezpečnosť. Napríklad pre uvoľňujúcu kúpeľ vo vani je výhodné mať osvetlenie slabšieho charakteru, ale pri holení či líčení sa hodí výkonnejší zdroj svetla. Musíme pri tom dbať na správne vzdialenosti od vodných zdrojov.
 
zářivky barvy 
 

Denné biele svetlo

Aby sa Vám doma dobre pracovalo, je pre Vás výhodné použiť intenzitu denného svetla s veľmi jasným a prudkým žiarením, ktoré má niekedy mierny nádych modrého odtieňu. Vďaka tejto farbe sa môžete lepšie sústrediť a vaše oči sa tak rýchlo neunavia. Preto sú tieto svetlá často používané v kanceláriach alebo v pracovniach. 
 
akvária 
 

Špeciálne farby svetla

Okrem týchto teplôt svetiel máme tiež svetlá špeciálne, ktoré sa používajú napríklad do akvárií, na kvetiny alebo na nasvietenie lahôdok a údenin. Hovoríme o špeciálnom spektre farieb, vďaka ktorému vypadá všetko čerstvé a dobré. Iné farebné osvetlenie môžeme taktiež vidieť v galériách či múzeách.
 
 
V domácnostiach isto oceníme tiež inteligentné svietidlá, ktoré majú nastaviteľnú farbu, a tak si ju môžete upraviť podľa potreby.
 

Copyright © 1990 – 2019 Rent.sk